KAM NA VÝLET

Jeseníky Malá Morávka

Apartmány Malá Morávka nabízejí ve svém okolí spoustu možností na výlet.
Malá Morávka patří k obcím a městům, ležícím po obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska. Na rozsáhlém území obce se nachází nejenom údolí s místní částí Karlov pod Pradědem, ale také lesy a horská údolí Jeseníkůhorská chata OvčárnaPetrovy kamenyrozhledna a televizní vysílač na vrcholu Pradědu, s nadmořskou výškou 1 492 metrů nejvyšší hoře Moravy, i údolí Bílé Opavy s vodopády a naučnou stezkou. Ta k Pradědu stoupá směrem od Karlovy Studánky s vyhlášenými horskými lázněmi.

Horské lázně Karlova Studánka

Nejčistší vzduch v České republice srovnatelný s alpským prostředím, unikátní architektonický styl horského charakteru, lázeňské a wellness procedury, bázenový komplex.

Ski areál Kopřivná

Ski Areál KopřivnáNejčistší vzduch v České republice srovnatelný s alpským prostředím, unikátní architektonický styl horského charakteru, lázeňské a wellness procedury, bázenový komplex.

Praděd – nejvyšší hora Moravy a Slezska (1492 m)

Praděd nabízí v létě podmínky pro turisty a cykloturisty. Je tady síť značených tras a dvě naučné stezky. V zimě jsou svahy Pradědu a Petrových kamenů využívány jako atraktivní lyžařský areál. Doporučujeme tůrou 11km po žluté lesem s převýšením 800m! a nebo autobusem se zastávky 200m od chalupy.

Naučná stezka Bílá Opava

Naučná stezka prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám na 13 informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Technická  památka, třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě s největší reverzní vodní turbínou v Evropě. Horní nádrž je přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž, k ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově.

Naučná stezka Velká Kotlina

Tato stezka je bezesporu nejpoutavější stezkou turistů v CHKO Jeseníky. Začíná v Karlově a vede podél toku řeky Moravice přes přírodní rezervaci Velká kotlina nad Temnou, kde končí popis trasy sedmou tabulí. Stezka je totožná s turisticky značenou cestou. Z přírodovědeckého hlediska patří Velká kotlina k nejvýznamnějším lokalitám střední Evropy. Pestrost její přírody, druhové bohatství rostlin a živočichů ji řadí na první místo v pohořích Krkonošsko – jesenické soustavy.

Naučná stezka Světem horských luk

Provede vás trasou dlouhou 12 km z Ovčárny přes Vysokou holi a Jelení studánku na motorest Skřítek. Seznámíte se s prostředím horských luk, zdejšími rostlinami a živočichy. Dozvíte se také, jak tyto polohy ovlivnil člověk. Cestou budete moci obdivovat nejrůznější geomorfologické jevy, které tu zanechala poslední doba ledová. Na konci stezky na vás čeká tajemné rašeliniště Skřítek

Apartmány Malá Morávka - LOGO

©  www.miliweb.eu.                                        

2021 Všechna práva vyhrazena